İnanan ve hastalanan insanlar için dua etmek oldukça önemli bir şifa kaynağıdır. Bununla birlikte hastalığa şifa bulmak adına doktorlara da başvurmak gereklidir. Hastalığı da şifayı da veren Allah'tır. Kutsal kitabımız Kur'an'ı Kerim'de şifa ile ilgili oldukça tesirli şifa ayetleri yer almaktadır. Yine hadis kaynaklarında peygamberimizin hastalar için okuduğu şifa duası ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Okunması tavsiye edilen çok kuvvetli ve oldukça tesirli şifa duaları vardır. 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), torunları veya sevdikleri hastalandığı zaman onlar için dua ederdi. Peygamberimiz hasta olan kişinin vücudunda acıyan yere elini koyardı ve dua okurdu. Peygamber eli şifa verir mutlaka ama derdi veren Allah dermanı da verir düşüncesi ile bizlerde hastalarımıza dua ederek veya hasta olan bir kimse peygamber efendimizin şifa duasını okuyarak yüce Allah'tan şifa dileyebilir. 

peygamberimizin şifa duası

Peygamberimizin Şifa Duası Okunuşu

Ezhibil-be'se rabben'nasi eşfi ve enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Peygamberimizin Şifa Duası Türkçe Anlamı

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın" 

Yukarıda paylaşmış olduğum peygamberimizin şifa duasını hasta olan insanlar kendileri için okuyabileceği gibi sevdikleriniz için de okuyabilirsiniz. Yanınızda biri bu güzel şifa duasını okuduğu zaman hep birlikte amin derseniz çok daha güzel olacaktır. 

Post a Comment

Daha yeni Daha eski