En Önemli Drone Çekim Teknikleri

Drone çekimi birçok insan için eğlenceli bir aktivite iken, firmalar da bunu reklam ve tanıtım amacıyla kullanıyor.

Video ya da fotoğraf hizmeti veriyorsanız, drone çekim teknikleriyle ilgili bilgi sahibi olmanızda ffayda var.

Profesyonel Drone Çekim Yöntemleri

Drone çekiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı hususları şöyle özetlememiz mümkün:

Hızlı Hareketlerden Uzak Durun

Kameranız stabil görüntüler elde etsin istiyorsanız, her bir sahne 3 saniyeden uzun sürsün. Kayan çekimler gerçekleştirin.

Sarsıntılı Hareketler Yapmayın

Drone operatörünün kamerayı sağa-sola sallaması ve böylelikle farklı açılar yakalamaya çalışması yanlıştır. İyi bir kurguya ihtiyacınız varsa, yumuşak hareketler yapmalısınız. Drone çekiminde öncelik, her zaman doğal olmaktır.

Doğal demişken; gökyüzünde süzüldüğünüz esnada drone’u mümkün olduğunca ağaç ve kaya gibi peyzaj öğelerine yaklaştırmanız önerilir.

Bunların yanından uçmanız, görüntüye hareket ve hız etkisi katarak mükemmel sahneler ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır.

konya drone çekimi

Hep Aynı Açıları Kullanmayın

Drone çekimi esnasında sürekli aynı açıların kullanılması izleyiciyi sıkar. O yüzden gerektiğinde farklı açılar denemeyi ihmâl etmeyin.

Bazen geriye doğru uçmayı deneyebilir veya çekimleri tersine çevirip bu şekilde görüntüler oluşturabilirsiniz.

Ses Efektlerinden Yararlanın

Çekimlerinizi düzenlerken hayvan, araba, yürüme, rüzgar vb. ses efektleriyle videonuzu zenginleştirin.

Ayrıca videonuza canlılık katmak için biraz hızlandırabilir, böylece kareye daha fazla hareket ekleyebilirsiniz.

Rüzgara Karşı Dikkatli Olun

Drone çekimi keyifli bir iş fakat rüzgar, buna gölge düşürebilir. Hava rüzgarlıysa drone çekiminizi erteleyin. Rüzgarın şiddetli esmesi, 33 km/saatin üzerinde olması durumunda uçmaktan sakının.

Profesyonel Drone Çekimi için: AirHobi Teknoloji

Bunların hiçbiriyle uğraşmadan, kaliteli drone çekimi yaptırmak istiyorsanız seçiminizi AirHobi Teknoloji’den yana kullanabilirsiniz.

Konya drone çekimi denilince akla gelen ilk firmalardan biri olarak AirHobi Teknoloji, firmanıza yeni bir boyut kazandırmak için hazır.

Yeni nesil teknolojilerle uyumunuzu potansiyel müşterilerinize göstermek ve tanıtımınızı en değerli şekilde yapmak için bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

İşletmenize özel HD kalitede havadan çekim filmleriyle hafızalara kazınabilirsiniz.

Ayrıca hizmet yelpazesinde drone satışı, drone bakım ve tamir gibi faaliyetlere yer veren firma, bu alandaki beklentilere profesyonel kadrosuyla cevap veriyor.

Modern drone üretiminin ilk başladığı zamanlardan beri her model drone ile çekimler gerçekleştiren firma, tüm drone çeşitlerini efektif bir biçimde kullanıyor.

Drone fotoğraf, video çekimi ve havadan 360 derece çekim gibi hizmetleriyle öne çıkan firma; ihtiyacınız olan görüntülere estetik sanat anlayışıyla hayat veriyor.

Gelişmiş ekipman parkuruyla hizmet sunan AirHobi Teknoloji; klip çekimi, tanıtım filmi çekimi, reklam çekimi, düğün çekimi ve benzeri uygulamaları drone ile gerçekleştirebiliyor.

Ürün, hizmet ve etkinlikleri için daha etkili tanıtım yapmak isteyenlerin tercihi olan bu hizmet, 4K drone çekimi olarak AirHobi Teknoloji bünyesinde yer ediniyor.

Frmanın personel ekibi ise drone çekimi ehliyetine ve sertifikasına sahip uzmanlardan oluşuyor.

Siz de web sitesi, sosyal medya ve benzeri dijital platformlarda varlığınızı güçlendirmek istiyorsanız AirHobi Teknoloji farkını deneyimleyebilirsiniz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski